شماره مجاری ادراری باکتریها سلامتی دستگاه

شماره: مجاری ادراری باکتریها سلامتی دستگاه ارتباط پیشگیری میتواند عفونت ادرار

گت بلاگز اخبار بین الملل تصمیمات تازه شورای امنیت ملی عراق جهت شدت یافتن تدابیر علیه کردستان

دولت عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد، تلاش خواهد کرد، شبکه گوشی را که مقر آن در کردستان عراق است تحت کنترل خود درآورده و مقر شرکت را به بغداد انتقال یافته کند.

تصمیمات تازه شورای امنیت ملی عراق جهت شدت یافتن تدابیر علیه کردستان

تصمیمات تازه شورای امنیت ملی عراق جهت شدت یافتن تدابیر علیه کردستان

عبارات مهم : امنیت

دولت عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد، تلاش خواهد کرد، شبکه گوشی را که مقر آن در کردستان عراق است تحت کنترل خود درآورده و مقر شرکت را به بغداد انتقال یافته کند.

به گزارش ایسنا، این تصمیم در جریان نشست شورای وزارتی امنیت ملی عراق در چارچوب تدابیر لحاظ شده است علیه دولت اقلیم کردستان عراق گرفته شد.

شورای وزارتی مذکور طی تصمیمی اعلام کرد، شبکه های گوشی تحت کنترل و نظارت دولت فدرال قرار بگیرند و دفاتر این شرکت ها به بغداد انتقال یافته شوند.

بر اساس این بیانیه، شورا درخواست رسمی دولت عراق جهت تعامل انحصاری کشورهای همسایه با دولت فدرال را در خصوص گذرگاه های مرزی و توقف تعاملات تجاری این دو کشور با کردستان عراق را بررسی کرد و افزود: باید تا زمانی که این گذرگاه ها به دولت فدرال واگذار نشده این رویه دنبال شود.

شورای امنیت ملی عراق پیشتر همه پرسی استقلال کردستان عراق را غیرقانونی خوانده بود.

دفتر نخست وزیری عراق خاطرنشان کرد، این نشست به ریاست حیدر العبادی برگزار شد و شورا تصمیمات قبلی صادر شده است از سوی شورای وزارتی راجع به همه پرسی استقلال کردستان عراق را بررسی کرد و به علاوه تصمیمات جدیدی جهت احیای جایگاه دولت فدرال بر اقلیم و مناطق مورد مناقشه اتخاذ کرد.

این شورا تاکید کرد: این تدابیر به منزله مجازات نبوده و علیه هیچ شهروند کرد نیست بلکه به نفع آنهاست.

در بیانیه شورای امنیت ملی عراق آمده هست، شورا درخواست دادستان کل جهت تحت پیگرد قرار دادن کارمندان دولت که از ساکنان اقلیم هستند و به همه پرسی استقلال رای دادند را بررسی کرد و لیستی مشمول بر اسامی متهمان وجود دارد که تدابیر حقوقی در حق آنها لحاظ خواهد شد.

براساس این بیانیه، شورا همچنین تدابیر لحاظ شده است از سوی تیم استرداد اموال عراقی جهت پیگیری حساب های بانکی اقلیم کردستان و حساب های بانکی مسؤولان اقلیم از جمله کسانی که سود حاصل از صادرات نفت در حساب های ارزش واریز می شود را بررسی کرد. کمیته تشکیل شده است به این منظور گزارشی در این خصوص ارائه کرد که مشمول بر تصمیماتی است که به استرداد اموال عراق و مواخذه فاسدان کمک خواهد کرد.

شورای وزارتی امنیت ملی در این نشست همچنین پیروزی های نیروهای مسلح و نزدیک شدن نیروها به آزادی کامل کشور را تبریک گفت.

اخباری ضد و نقیض از موافقت بارزانی با تعلیق نتیجه های همه پرسی

در حالی که دو معاون مدیر جمهوری عراق اخیرا با بارزانی دیداری داشته و در آن از راهکاری جهت حل بحران بر سر همه پرسی کردستان عراق سخن گفته اند اسامه نجیفی، یکی از معاونان مدیر جمهوری عراق که با مسعود بارزانی، مدیر اقلیم کردستان عراق دیدار داشته، تاکید کرد، تصمیم همه پرسی اشتباه و یکجانبه اتخاذ شده است بود.

وی ضمن اعلام طرح خود گفت: مذاکرات من با بارزانی این گونه خاتمه یافت که او میل به خود را جهت تعلیق همه پرسی در برابر برداشتن تحریم ها از اقلیم و ورود به مذاکره اعلام کرد.

نجیفی بعد از دیدارش با مسعود بارزانی که به همراه ایاد علاوی، دیگر معاون مدیر جمهوری عراق صورت گرفت، گفت: مذاکرات با بارزانی با میل به مشروط او جهت تعلیق همه پرسی استقلال همراه بود.

این در حالی است که هیمن هورامی، مشاور سیاسی دفتر اقلیم کردستان عراق گفت: بارزانی به سلیم جبوری، مدیر پارلمان عراق که روز گذشته به اربیل رفت، ابلاغ کرده اقلیم آماده مذاکره با دولت مرکزی بدون هیچ پیش شرطی است.

این در حالی است که دولت بغداد نیز خواهان تضمین هایی جهت هر گونه مذاکره با دولت اقلیم کردستان عراق در آینده و اقرار به حفظ وحدت عراق شده است است.

تصمیمات تازه شورای امنیت ملی عراق جهت شدت یافتن تدابیر علیه کردستان

واژه های کلیدی: امنیت | کردستان | استقلال | مسعود بارزانی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz